Makijaż permanentny warszawa studio Alexander

  Sprzęt i barwniki             Pielęgnacja     

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

- Pragniesz subtelnie podkreślić urodę i czuć się piękną o każdej porze dnia?

- Masz dość porannego malowania w pośpiechu?

- Jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe?

- utraciłaś swoje naturalne brwi?

- Chcesz optycznie powiększyć/zmniejszyć usta , zatuszować przebarwienia spowodowane częstymi  opryszczkami?

- Może po prostu marzysz by zasypiać i budzić się w pełnym makijażu?

  Makijaż permanentny spełni twoje oczekiwania……

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to rodzaj makijażu trwałego. Utrzymuje się z zasady od 3 do 5 lat(często również dłużej),w zależności od rodzaju skóry. Można nim podkreślić urodę oraz poprawić istniejące defekty: wyrównać nierówne kontury ust , brwi , zniwelować asymetrię. Przy pomocy makijażu permanentnego można również zatuszować odbarwienia na ciele(bielactwo),wyretuszować blizny i przebarwienia , zniwelować łysinę , odbudować sutek na piersi.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Polega on na wprowadzeniu najdelikatniejszych pigmentów pochodzenia roślinnego (posiadają atest) do czwartej warstwy naskórka , po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Makijaż rozpoczynamy dokładnym wywiadem z klientką. Analizujemy jej typ urody , dobieramy odpowiedni kolor barwnika, wykonujemy przedwstępny makijaż i wspólnie ustalamy efekt końcowy. Każdy wykonany makijaż traktujemy bardzo indywidualnie , dla większej precyzji barwnik w naskórek wprowadzamy przy pomocy jednej igły. Każdy zabieg trwa około 2 godzin.

Czy zabieg może być bezbolesny?

Tak. Zabieg może być bezbolesny , lecz jest to kwestia indywidualna. Dysponujemy kilkoma środkami znieczulającymi , które pozwalają dostosować się do wymagań klientki. Znieczulamy tak często w trakcie zabiegu , jak wymaga tego sytuacja. Dla wielu pań taki zabieg jest chwilą relaksu , inne odczuwają dyskomfort. Duże znaczenie odgrywa w tym przypadku dzień , ogólne samopoczucie , również nastawienie psychiczne klientki.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Tak. Do zabiegu wykorzystujemy wyłącznie jednorazowe igły cieńsze od ludzkiego włosa oraz najnowocześniejszą aparaturę niemieckiej firmy Micropigmentation Master.

 Sprzęt jest tak skonstruowany , że nie pozwala na głębsze wprowadzenie igły(przekroczenie granicy naskórka),co czyni zabieg całkowicie bezpiecznym. Skutkiem wykonania makijażu nie może być wypadanie brwi , rzęs , itp. Jedyne działania niepożądane , mogące wystąpić w przypadku ust , to opryszczka , dlatego stosuje się profilaktykę w postaci zalecanych leków , maści oraz dodatkowo po zabiegu usta zabezpieczamy silnym preparatem przeciw opryszczkowym.

Korekta w makijażu permanentnym?

Jedna korekta jest zawsze przewidziana(w cenie zabiegu),aby utrwalić barwnik lub uzupełnić w tych miejscach , gdzie słabo się przyjął. Mimo tak długiego okresu trwałości makijażu możliwe są wszystkie korekty , takie jak wywabianie , przyciemnianie , rozjaśnianie oraz zmiana kształtu i koloru.

A co po wykonanym makijażu?

Podczas wykonywania makijażu może dojść do podrażnienia , zaczerwienienia lub obrzęku skóry. Są to klasyczne objawy , które w przypadku brwi ustępują już po 60 min. od zabiegu , a w przypadku oczu najczęściej ustępują już na drugi dzień. Obrzęk ust jest niewielki i ustaje zwykle po 2 godz. Bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna nawet przy wykonaniu bardzo delikatnego , naturalnego makijażu , nie należy się tym niepokoić , gdyż w ciągu kolejnych 4-7 dni (złuszczanie zaczyna się 4 dnia) po zabiegu zabarwienie makijażu blednie nawet do ok.50% barwy wyjściowej.

Jakie są przeciwskazania?

- choroby skórne , łuszczyca

- choroby wirusowe(wirusowe zapalenie wątroby,AIDS,ospa,odra,różyczka,itp.)

- silne alergie(np. uczulenie na środki znieczulające)

- hemofilia(również problemy z krzepliwością krwi)

- zaawansowana cukrzyca

- przyjmowanie leków sterydowych

- ciąża

- opryszczka , zajady(dotyczy makijażu ust)

- przebyte choroby gałki ocznej , tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz tendencje rodzinne do  odwarstwienia siatkówki(dotyczy makijażu powiek)

- w trakcie miesiączki(większa wrażliwość na ból.

UWAGA! KLIENTKA MA OBOWIĄZEK POINFORMOWANIA PRZED ZABIEGIEM O ISTNIEJĄCYCH , EWENTUALNYCH PRZECIWWSKAZANIACH.